با توجه به فعالیت های زحمتکش ورزش بیدخت در امسا ل و   در سالیان قبل ، بر آن شدیم که گپ خودمانی با آقای نیکخواه داشته باشیم .

 لذا در یک فرصت که ایشان به آبیاری چمن ورزشی می پرداختند وقت را غنیمت شمرده و چند دقیقه ای با ایشان در دفتر تربیت بدنی صحبت کردیم .

–با سلام و تبریک سال نو ، لطفا خودتان را معرفی کنید( هر چند نیازی هم به معرفی نیست)؟

بسم الله الرحمن الرحیم

رضا نیکخواه هستم متولد ۲۲/۱۱/۶۱

–چرا پس از مدت طولانی(۸سال) از مسولیت سالن ورزش بیدخت کناره گیری کردید؟

چون میزان توقعات بسیار بالا بود در صورتی که هیچ هزینه ای پرداخت نمی کردند. و شرایط و خواسته های داشتند که اصلا عملی و قابل اجرا نبود.

DSC03575

–وضعیت فعلی تربیت بدنی بیدخت از نظر شما چگونه است؟

وضعیت فعلا تربیت بدنی بیدخت الحمد الله بسیار خوب است بغیر از رشته های رزمی مانند کاراته و جودو که استقبال خوبی می شد ولی به دلیل کمبود مربی تعطیل شده است. جدیدا هم پارکور بیدخت در حال راه اندازی است که امیدوارم که پیشرفت خوبی کند.

–اگر اشکالی ندارد و دلخوری های به وجود نخواهد آمد چند سوال از دوران قبل از شما بپرسیم ؟

بفرمایید .

— وضعیت سالن در زمان آقای صفری؟

وضعیت سالن خوب بود ولی مشکلاتی رو هم داشت یکی اینکه سالن خصوصی بود و جنبه مادی مورد نظر بود و اصلا به سالن رسیدگی نمی شده ولی استقبال مردم در این دوره بسیار خوب و زیاد بود و برای بانوان و پیشکسوتان هزینه ای دریافت نمی کردند اما هیچ هزینه ای برای ساخت و ساز سالن استفاده نمی شد و تنها برای سالن استهلاک داشت .

DSC03574

— تفاوت زمان آقای صفری و میرزایی؟

در زمان آقای میرزایی سالن به تربیت بدنی واگذارشد و هزینه ها در دست خود تربیت بدنی بوده است اما در زمان آقای صفری چون ایشان اجاره پرداخت می کردند هزینه ای خرج سالن نمی شد ، در زمان آقای میرزایی ساخت و ساز هایی انجام شده اما ظاهرا ساخت و ساز ها اصولی نبوده و هیچ کس هم بغیر خود دوستان تایید نمی کنند.

—  الان ایا تفاوتی نسبت به قبل احساس می کنید؟

ورزشکاران  بیدخت قبلا خیلی تعصبی بودند و دل به ورزش می دادند و بدون هیچ چشم داشتی ورزش میکردند اما حالا بیشتر جنبه مادی دارند به طوری که قبلا بعد از کار بدون امکانات در سالن بازی میکردند اما حال با وجود تمام امکانات ورزشکار ها پر توقع شده اند. در مورد تربیت بدنی نیز قبلا که اداره شباهتی به اداره نداشت الان خوشبختانه دفتر و محیط اداری شکل و شمایل اداری به خود گرفته و امکانات اداری و تکنولوژی ان خیلی فرق کرده است .

— در طول ۷- ۸ سالی که اینجا به عنوان مسول سالن همکاری داشتید آیا حق الزحمه ای دریافت کرده اید؟

حتی یک ریال . فقط و فقط برای ۲ سال زمانیکه سالن در دست شورا بود مبلغ ۲۰۰ هزار تومان به من دادند. در زمان برادرم و آقایان دیگر یک ریالی دریافت نکردم .

— الان آیا از دستمزدخود راضی هستید؟

هیچ کس هیچ وقت از دستمزد خود راضی نیست اما الان حدود۲۰۰ تومان و با اضافه کار و لطف زیاد حدود ۲۵۰ یا ۲۷۰ دریافت میکنم .بر اساس قانون کار باید ۸ ساعت باشد و درازای هرساعت اضافه مبلغ بدهند. اما من به قانون کار کاری ندارم و مهم خدمت به ورزش و مردم بیدخت است و با همین مقدار قانون کار و بیمه راضی هستم.

— چرا با حقوق و دستمزد کم هنوز هستید؟

طبق قولی که داده اند قرار بر این شد که فقط وقت دهی باشد وبرای  نظافت هم چند نفری برای کمک آمدند که آنها هم  کنار رفتند والان نظافت و آبیاری چمن و نوبت دهی سالن برعهده من است و طبق قول آقای قاسم زاده از سال نو دستمزد من افزایش خواهد یافت .

— در مورد چمن ورزشی گفتید ، آینده چمن را چگونه می بینید؟

چمن با وجود اینکه همه آیه یاس می خوانند اما از ابتدای عید وبهار به بعد من به چمن امیدوار شدم و رشدی و سبزی را در آن دیدم هرچند که پیمانکار چمن (آقای جهانگیری) کارشکنی هایی انجام دادند و فقط دنبال مادیات هستند و بودند و حالا که پولی دریافت نکرده دیگه برای مابقی کار های چمن ناز می کنند و به بیدخت نمی آیند .

— آیا از گناباد کسی از احوالات چمن خبری می گیرد؟

اصلا هیچ کس تماس نگرفته است حتی از مسولان بیدخت کسی تماس نگرفته است من هر روز داخل سالن و چمن هستم فقط چند روز پیش آقایان ص و خ از پیشکسوتان ورزشی  برای بازدید از چمن آمدند که بازهم آیه ی یاس که این چمن ، چمن  نمیشود.و هرکس در مورد چمن صحبت می کند می گوید چمن چنگی به دل نمیزند با وجود این از زمستان تا الان چمن پیشرفت بسیار خوبی کرده است.

— حرف آخر؟

اینکه ما باید خود کفا بشیم و مسولان به قول هایی که می دهند عمل کنند، ما با یک تانکر آب روزی ۳ بار چمن را آبیاری میکنیم به طوری که هربار باید منتظر باشیم تانکر دوباره برای آبیاری پرشود و این کار زمان گیر و مشکل ساز است. در زمان کاشت چمن خیلی ها قول دادند که متاسفانه ۵ درصد به قول های خود عمل کردند .

والسلام

( گزارش : مهدی دهمرده )


  1. محمد گفت:

    ایول بابا رضا . خدا قوت

  2. محسن گفت:

    داغت نبینم آقا رضا مگه خودت به فکر ورزش بشی.