تیم کوهنوردی تربیت بدنی بیدخت موفق شد به قله دماوند صعود نماید . این تیم ۷ نفره حرکت خود را از روز ۲۲ مردادماه از شهر بیدخت آغاز نمودند . مسئول هیئت کوهنوردی و سرپرست تیم در این باره توضیح دادند : گروه با شعار “آخرین قطره را دریاب، آب کمیاب می‌شود کم کم” برای هدف فرهنگ سازی مصرف بهینه آب در تاریخ ۲۲ مرداد ۹۵ شهرستان گناباد را به مقصد دماوند ترک کردند. صعود به کوه در ۲۳ مرداد از ارتفاع ۳۰۰۰ متری آغاز گردید. گروه ۱۲۰۰ متر ارتفاع را صعود کرده و شب هنگام در بارگاه سوم دماوند مستقر شدند. فردای آن روز برای هم هوایی و عادت به فشار پایین هوا و غلظت اندک اکسیژن ۳۰۰ متر دیگر صعود کرده و برگشتند و باقی روز را در بارگاه سوم گذراندند.

FILE00287
میثمی افزود : حرکت برای فتح قله از ساعت ۲ بامداد ۲۵ مرداد آغاز شده و گروه موفق شدند پس از ۱۰ ساعت صعود دشوار در ساعت ۱۲ ظهر به ارتفاع ۵۶۷۱ متری رسیده و بر بام ایران گام گذارند. برودت زیاد هوا و دمای ۱۰ درجه سانتیگراد زیر صفر که با وزش باد شدید همراه شده بود سختی زیادی را متحمل گروه کرد. علاوه بر آن خروج دود گوگرد در قله تنفس را بسیار مشکل کرده و به همین علت افراد پس از استراحت اندک و گرفتن چند عکس قله را به مقصد بارگاه سوم ترک کردند. سرانجام در ساعت ۱۹ پس از ۱۷ ساعت کوهنوردی طاقت فرسا به بارگاه سوم رسیدند. گروه صبح گاه روز بعد از ارتفاع ۴۲۰۰ متری به ارتفاع ۳۰۰۰ متری برگشته و عازم شهرستان شدند.
اعضای گروه عبارت اند از:علیرضا میثمی، عذرا مهدوی، فرهاد میثمی، نعیمه عباسی، فرشاد میثمی، مهسا مهدوی و حسین میثمی

FILE00369

بنا به برخی اطلاعات که تایید آن نیاز به بررسی بیشتری دارد بانوان حاضر در این گروه اولین بانوان گنابادی هستند که توانسته اند به قله دماوند صعود نمایند .

ورزش و جوانان بیدخت از تلاش این عزیزان برای ترویج ورزش کوهنوردی در شهر بیدخت و نیز مسئول محترم هیئت کوهنوردی شهرستان جناب اقای حیدرنیا به جهت همکاری با این گروه تقدیر و تشکر می نماید . با حضور شهردار محترم جناب اقای مهندس میربیدختی و جناب اقای امینی  و برخی مسئولین هیئت های ورزشی در روز جمعه ۲۹ مردادماه برنامه استقبال و تقدیر از این عزیزان انجام گرفت .

photo_2016-08-20_09-02-56 photo_2016-08-20_09-02-50photo_2016-08-20_09-12-29

ورزش و جوانان بیدخت

IMG_20160813_134654