تیم کوهنوردی تربیت بدنی بیدخت در هفته تربیت بدنی به ارتفاعات کلات صعود نمودند . در این صعود که به مدت ۵ ساعت به طول انجامید اقایان میثمی ( رئیس و دبیر هیئت کوهنوردی بیدخت ) سرکار خانم حسینی ( مسئول امور بانوان تربیت بدنی ) و سرکارخانم میثمی ( مسئول بانوان هیئت کوهنوردی ) حضور داشتند .

آقای میثمی در باره این صعود بیان داشتند » با توجه به شروع فعالیت تیم کوهنوردی تربیت بدنی بیدخت از مردادماه ۹۴ اعضا این تیم جمعه هرهفته ساعت ۶ صبح صعود به قلل و ارتفاعات شهرستان گناباد رابرنامه ریزی نموده است . صعود به ارتفاعات کلات و قلعه فرود نیز یکی از همین برنامه ها می باشد . ایشان افزودند علاقمندان می توانند جهت حضور در برنامه های صعود با تربیت بدنی بیدخت۵۷۳۳۳۶۳۶  یا بشماره ۰۹۱۵۵۳۳۰۸۱۲ تماس حاصل نمایند .

اطلاعات تکمیلی: 

قلعه فرود در حدود ۶ کیلومتری جنوب شرقی روستای کلات و ۳۰ کیلومتری جنوب غربی مرکز شهرستان و در شرق جاده آسفالته گناباد به فردوس واقع شده است و به احتمال قوی همان گذرگاه اصلی و جنگی فوق است که بر فراز قله منفرد و مرتفعی قرار دارد.

آثار بجای مانده از قلعه فرود در حال حاضر عبارت از سه قسمت است:

آسیاب های تک زو، این آسیاب ها در اواخر قسمت جنوبی تک، هر یک به فاصله ۳۰ متر از دیگری قرار دارد. قسمت های اعظم آنها از بین رفته است فقط تکه هایی از تنوره های ان باقی مانده است.

آسیاب وسط که از نظر ضخامت دیوار قطر تنوره نظیر آسیاب شمالی است.

آسیاب جنوبی، فعلا فقط کف تنوره سنگی و آثار ساروج آن ظاهر است. در بالای سه آسیاب، سنگ مسطحی در پناه دیوار قلعه وجود دارد که احتمالا منزل آسیابانها بوده است.

نهر آبی در مجاورت قلعه جریان دارد و از میان سنگ های کوچک و بزرگ می گذرد و آبشارهایی به ارتفاع ۳ تا ۱۰ متر تشکیل می دهد و بالاخره روستای کوچک زو را مشروب می کند. این آثار دلالت بر کثرت جمعیت و آبادی آن در قدیم دارد ولی اکنون جمعیت زیادی در اطراف آن وجود ندارد.

ورزش و جوانان شهربیدخت

811839644_127921
812706122_89379 812808271_83846812226871_97760