به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر بیدخت و اداره ورزش و جوانان شهرستان گناباد و بیدخت همایش بزرگ بازیهای بومی محلی برگزار شد .

در نهمین روز از بهار ۹۷ استادیوم ورزشی حجه الاسلام دکتر نقره میزبان ورزشکاران بازیهای بومی محلی بود . این مسابقات در سه رشته طناب کشی، کبدی و داژبال برگزار گردید.در انتهای مسابقات و با حضور فرماندار و بخشدار محترم و روسای ادارات ورزش و جوانان و میراث فرهنگی گناباد ، اعضاء شورای اسلامی شهر بیدخت و پیشکسوتان ورزشی به نفرات برتر جوایزی اهدا شد.تیم دهیاری خیبری در رشته طناب کشی موفق به کسب مقام اول و تیم شهید امینی نیز در جایگاه دوم قرار گرفت .از نکات متمایز این همایش ؛به همت هیات سوارکاری بیدخت برنامه سوارکاری عمومی برای علاقمندان در نظر گرفته شده بود که با استقبال بسیار خوبی مواجه شد .
در پارک زائر بیدخت نیز در ادامه؛ جشن باشکوه ولادت حضرت علی ع و روز پدر برگزار شد. این برنامه که با استقبال قریب ۲۰۰۰ نفر اجرا می شد به ۱۱ برگزیده ورزشی بیدخت که در سال ۹۶ حائز کسب مقام برتر استان و کشوری شده بودند و نیز دو خیر ورزشی آقایان دکتر رحمت اله قرچه و خانواده حجه الاسلام دکتر نقره از سوی شورای اسلامی و شهرداری بیدخت جوایزی نفیسی اهدا شد. در این جشن قرعه کشی جایزه ویژه مسابقات ورزشی ( دوچرخه ورزشی ) به ارزش ده میلیون ریال نیز به انجام رسید که آقای چوپانی از ورزشکاران نوجوان رشته داژبال برنده این جایزه گردید . در مسابقات بومی محلی شهر بیدخت آقایان لشکری،مظفری، میثمی،طالبی، پاپورکی، کاظمی،ترکاء، هاشمی، رجب نژاد و بابایی به عنوان عوامل فنی و اجرایی شرکت داشتند .
برگزیدگان ورزشی بیدخت در سال ۹۶
🔸امیر حسین صفری اولین دونده مقام آور آسیایی شهرستان گناباد
🔸ایمان احمدی اولین فوتبالیست گناباد حاضر در تیم منتخب دانش آموزان کشور
🔸ابوالفضل صفری تنها داور ملی گناباد حاضر در لیگ فوتسال کشور
🔸رحمت الله کاظمی و یوسف ترکاء کسب مقام اول استان در رشته داژبال و حضور در مسابقات کشوری

🔸هاشم کاظمی مقدم  کاپیتان تیم و  مقام انفرادی ژیمناستیک دانش آموزان استان

🔸عادل دولتخواه کسب مقام برتر  استانی در مسابقات کشتی دانش آموزان
🔸خانم صادقی پناه مربی موفق در مسابقات کشوری تکواندو
🔸خانم رفیعی سرپرست تیم والیبال آوای کویر و دارنده مقام استانی در المپیاد همگانی
🔸اکبر لشکری سرپرست موفق تیم فوتبال فجر بیدخت حاضر در سوپر لیگ استان
🔸یاسر قاسم زاده داور ملی و اولین ناظر استان خراسان رضوی در فدراسیون باستانی و کشتی پهلوانی در مسابقات دانش آموزان کشور

ورزش و جوانان بیدخت