در اندک زمانی قبل جوانان و نوجوانان شهر بیدخت در زمین خاکی دور هم آمده و با حضور مربی و دیگر   ورزشکاران ساعتی را به تمرین و مسابقه فوتبال می گذراندند، حتی با همت حوزه مقاومت و بسیجیان شهر بیدخت و دیگر ورزشکاران با خط کشی که داخل زمین خاکی صورت گرفته بود مسابقاتی با شور و اشتیاق انجام می گرفت  در دل همین مسابقات و تمرینات فوتبالیست هایی با استعداد شکوفا می شدند . با گذشت چندین سال با اصرار و مکاتبات همین اهالی با تجربه ورزشی و به اصطلاحی خاک خورده های زمین خاکی استارت تغییر و تحول در داخل زمین خاکی زده شد . ۲ سال زمان تغییرات و خاک برداری و لوله گذاری و… و چندین سال هم تغییر در برخی اشکالات موجود در داخل زمین ورزشی ؛ در طول این مدت بنا به دلایل مختلف پروژه متوقف شد ( عدم لوله گذاری مناسب و اصرار بر ابیاری به صورت دستی توسط مسئولین وقت ورزش بیدخت ، خاک نامناسب و …) گزارش ۵ نیز ماجرا را رسانه ای کرد تا مرهمی باشد بر دل خاک خورده ها .

شاید در حدود سه بار خارها و علف های زمین خاکی توسط فوتبالیست ها و مربیانشان زده شد تا ارزوی دیرینه خود یعنی داشتن چمن ورزشی را شاهد باشند .

و بعد قریب ۶ سال در مهرماه ۱۳۹۲ با حضور علاقمندان و ورزشکاران شهر بیدخت کاشت زمین چمن به انجام رسید با هزینه ای بالغ بر ۳ میلیون تومان که تماما از سوی تربیت بدنی بیدخت تامین شد البته شورا و شهرداری محترم نیز در جهت اختیار گذاشتن تجهیزات و ماشین الات کوتاهی نکردند  و همه در ارزوی شروع تمرینات فوتبال در دل زمین ورزشی اینبار از نوع زمین چمن .

بنا به دلایلی افتتاحیه چمن ورزشی در بهار ۱۳۹۳ صورت نگرفت( ریزش قنات به جهت در نظر گرفته نشدن مسیر قنات در هنگام شروع پروژه ) . شواهد حاکی از وجود سه میل چاه قنات در دل زمین چمن بود . شورای قنات در اقدامی که شاید نتوان ان را اخلاقی دانست به جهت عبور تراکتور و جرثقیل به نیمی از زمین و یک ابشار تمام اتوماتیک آن خساراتی  وارد نمود . بعد از برطرف نمودن میل قنات ریزش شده به اصرار تربیت بدنی بیدخت مبنی تامین اقساطی هزینه جهت  استحکام بخشی به دیگر میل قنات ها ، متاسفانه شورای قنات به دلایلی از انجام اینکار سر باز زد و بعد از حدود ۲ ماه شاهد ریزش یکی دیگر از دهانه های قنات بودیم .

با توجه به عدم همکاری شورای قنات به دلیل نداشتن بودجه مرمت دهانه دوم قنات با هزینه تربیت بدنی بیدخت و با نیروهای غیر بومی انجام شده  و با محاسبات دهانه سوم قنات نیز مشخص و عملیات گود برداری و استحکام بخش ی ان انجام شد .

به دلیل برخی مسایل متاسفانه در حین استحکام بخشی قنات ها مشکلاتی برای برخی نقاط چمن و زمین اتفاق افتاد .

و اما اکنون ؛ برغم افتتاح این چمن ورزشی در ۴ خردادماه ۱۳۹۴ به نام استادیوم ورزشی دکتر نقره به همت نهاد های مسئول شهر بیدخت و تربیت بدنی شهرستان متاسفانه انگونه که شایسته است چمن ورزشی مورد استقبال قرار نمی گیرد .

با توجه به حضور دو باشگاه ورزشی در داحل بیدخت و حضور در مسابقات استانی شاهد حضور کمرنگ  این عزیزان در این استادیوم هستیم . دلایلی از سوی مسئولین محترم باشگاه ها ارائه می شود که شاید با کمی تعقل مرتفع گردد . عدم چمن یکنواخت و مناسب ، امکان اسیب دیدگی بازیکنان و …

و حالا سوال اینجاست

 ۱- با توجه به اصرار و درخواست اهالی فوتبال در سنوات گذشته به جهت شروع به کار سرریع تر چمن بیدخت چرا این چمن را تنها گذاشته اند ؟

۲- با توجه به مقبولیت دلایل این بزرگان و خاک خورده ها ی ورزشی به دلایل اسیب ورزشی بازیکنان ایا انجام تمرینات بدنسازی و تمرینات پیش فصل نیز قابل انجام نیست؟

۳- اگر این زمین به صورت خاکی باقی می ماند شما عزیزان در تمام رسانه ها فریاد واویلا سر نمیدادید؟ ایا شورا و شهرداری بیدخت و تربیت بدنی شهرستان زیر بار سنگین عدم افتتاح زمین چمن قرار نمی گرفت؟

۴- ایا می دانید در جهت تامین هزینه های چمن اگر کمک برخی افراد نباشد از هیچ جای دیگری قبوض اب ان تامین نشده و به همان زمین خاکی گذشته برگشت خواهیم کرد؟

۵- با یک فلاش بک به گذشته ، ایا خاک مناسب ، بذر مناسب ، زیر ساخت مناسب و… در اختیار بوده و نتوانسته ایم جوابگو باشیم .

۶- با همت و تلاش مسئولین ورزش شهرستان سیستم  ابیاری زمین ورزشی بیدخت یکی از معدود ورزشگاه های شهرستان در خصوص تجهیزات و نحوه ابیاری تمام اتوماتیک آن  است که لایق ورزشکاران بیدختی است اما …

و ایا های دیگری که فرصتی نیست .

متاسفانه در سطح ورزشی های بیدخت شاهد حضور برخی کج سلیقگی هایی هستیم که ریشه در بی مدیریتی و کج اخلاقی ورزشی دارد .

باشد تا ورزشکاران در کنار یکدیگر در جهت اعتلای ورزش بیدخت و زیر ساخت های آن همانند سنوات گذشته گام بردارند .

ومن الله توفیق

DSC_0019

برچسب‌ها